Фонд “Підтримка науковців України та Харкова”

Благодійний фонд “Підтримка науковців України та Харкова” – це неприбуткова організація, яка має на меті підтримати науковців під час війни з метою продовження своїх проектів та виконання поточних завдань. Харків – друге за величиною місто в Україні та найбільш бомбардуваний мегаполіс. Фонд надаватиме допомогу науковцям, лікарям, інженерам та іншим науковцям, а також підтримуватиме їхню діяльність під час війни та в післявоєнний період.

Військова агресія Росії проти України суттєво вплинула на матеріальне становище науки в нашій державі, нашому місті і зокрема Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. Щоденні бомбардування і обстріли Харкова змусили наших дослідників і аспірантів через пошкодження їх будинки працювати віддалено або переїхати в інші регіони України та Світу. Крім того, часті відключення електроенергії та коливання напруги призвели до виходу з ладу обладнання та погіршення якості реагентів, що перешкоджає прогресу наших досліджень.

На жаль, бюджет України, що страждає від війни, не може забезпечити належну фінансову підтримку науки та її народу. Щоб вирішити цю проблему, ми заснували благодійний фонд «Фонд підтримки науковців України та Харкова», щоб допомагати нашим колегам у відновленні їхніх будинків, ремонті чи заміні зламаного обладнання, продовженні наукових проектів, підтримці низькотемпературного банку та просуванні освіти через стажування, тренінги, майстер-класи та практикуми з низькотемпературної біології та медицини.

Загалом ці зусилля допоможуть відновити наші дослідницькі можливості та гарантувати, що ми зможемо продовжувати робити внесок у розвиток науки, незважаючи на складні обставини.

Сподіваємося, що пожертви людей, які підтримують Україну в цей важкий час, допоможуть Інституту вистояти під час війни та відродитися після її закінчення.

— Олександр Петренко, директор Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України

Автори фото: 1 – Оксана Ірванець, Армія Інформ CC BY 4.0; 2 – Олександр Шило (особистий архів); 3 – Василь Голосний; 4 – Олександр Шило (особистий архів).

EnglishUkraine