Створення кріобанку репродуктивних клітин рідких, зникаючих, домашніх та лабораторних тварин Слобожанщини

Координатори проекту:

д.б.н., професор Петрушко М.П.

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-9608-0919

Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6508135275

petrushkomаrina@gmail.com

к.б.н. Юрчук Т.О.

ORCID https://orcid.org/0000-0002-4993-9129

Scopus https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56422159300

taisiya.yur@gmail.com

Актуальність проблеми: Імплементація України в Євросоюз має передбачати дотримання вимог та норм міжнародної спільноти, найголовнішою з яких є забезпечення охорони навколишнього середовища. Україна ратифікувала всі ключові міжнародні конвенції та договори у природоохоронній сфері, забезпечивши їх реалізацію власними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами. Наша держава є членом ООН і, відповідно, приєдналася до роботи усіх природоохоронних організацій, які діють під егідою останньої, виступає суверенною стороною більше двадцяти міжнародних угод із питань екології. Не дивлячись на те, що Україна займає 5,7% площі Європи, на її території представлено не менше 35% європейського біорізноманіття (понад 70 тис. видів тварин і рослин). Біорізноманіття є цінним природним ресурсом, який потребує охорони та збереження. Внаслідок військової агресії росії проти України руйнуються або значно порушуються природні ареали існування тварин. Це призводить до втрати важливих екосистем, які підтримують різноманітні види тварин. Збереження видів тварин стає важливим для запобігання їх вимирання через втрату відповідних середовищ існування.

Погіршення екологічної ситуації, внаслідок війни, створює значні проблеми для збереження рідкісних та зникаючих видів тварин. На жаль, значна частина природних ландшафтів України стрімко деградує під впливом військової агресії. Внаслідок дії антропогенних факторів все більше видів тварин і рослин в Україні опиняються під загрозою зникнення.

Тому головним завданням сьогодення є збереження біологічного різноманіття Слобожанщини. За даними науково-дослідного інституту біології Харківського національного Університету, на Слобожанщині на межі зникнення перебуває 386 видів тварин. Збереження біорізноманіття є національним пріоритетом не тільки для гальмування небажаної тенденції його зменшення, але й для його відтворення. Єдиним способом створити такі умови є низькотемпературне збереження репродуктивних клітин.

Впровадження такої ідеї у життя може стати гарним прикладом для розповсюдження роботи із кріозбереження генетичного матеріалу і в інших регіонах України.

Мета проекту: Основною метою проекту є створення кріобанку репродуктивних клітин тварин для підтримки популяції лабораторних, рідкісних та зникаючих видів тварин.

Якщо ви бажаєте підтримати цей напрямок, будь ласка, вкажіть у своєму платежі:

Charitable donation for Support of individual research projects (Petrushko2).

EnglishUkraine