Розробка технології кріоконсервування з урахуванням маркерів кріорезистентності сперматозоїдів та створення кріобанку репродуктивних клітин чоловіків особливо небезпечних професій

Координатори проекту 

д.б.н., професор Петрушко М.П.

ORCID: https://orcid.org/0000-0002-9608-0919,

Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=6508135275,

petrushkomаrina@gmail.com

к.б.н. Юрчук Т.О.

ORCID https://orcid.org/0000-0002-4993-9129,

Scopus https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56422159300.

taisiya.yur@gmail.com

Актуальність проблеми  військова агресія та її наслідки  мають негативний вплив  на поточну дітородну активність населення. У таких умовах зростає цінність кожного народження, а збереження репродуктивного здоров’я потенційних батьків стає національним пріоритетом для відтворення людського потенціалу України.

Під час бойових дій військовослужбовці можуть зазнати фізичних, хімічних, психологічних уражень що в свою чергу може спричинити розлад сперматогенезу та порушення репродуктивної функції.

Задля збереження генетичного потенціалу родини, забезпечення посттравматичного батьківства є необхідним створення державного кріобанку репродуктивних клітин представників особливо небезпечних професій.

Науково-технічний прогрес у біології та медицині і, в першу чергу, розвиток репродуктивної кріобіології дозволяють на практиці забезпечити високу якість заморожено-відігрітих гамет для збереження генофонду сім’ї та народження здорових нащадків. У багатьох випадках необхідним є поліпшення методик кріоконсервування для підвищення якісних характеристик розмороженої сперми. Кріоконсервування направлено на збереження сперми й отримання після заморожування-відігріву еякуляту з властивостями, максимально наближеними до нативної. При цьому структурно-функціональний стан сперміїв залежить від вибору режиму кріоконсервування та виду кріопротекторів. За даними ВООЗ якість сперми у чоловіків погіршується щороку, тому необхідні методи, які дозволяють підвищувати якість кріоконсервованої сперми.

Мета проекту – розробка технології кріоконсервування з урахуванням маркерів кріорезистентності сперматозоїдів та створення кріобанку репродуктивних клітин чоловіків особливо небезпечних професій.

Якщо ви бажаєте підтримати цей напрямок, будь ласка, вкажіть у своєму платежі:

Charitable donation for Support of individual research projects (Petrushko).

EnglishUkraine